İade ve Değişim İşlemleri

Ürünü iade etmek istediğimde ne yapmam gerekiyor?

Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 14 gün içerisinde, ürün iadesi gerçekleştirebilirsiniz.  Aşağıda yer alan kriterler çerçevesinde, ürün/ürünlerin iadesini sağlayabilirsiniz.

-İade edeceğiniz ürünü, ürünün kullanılmamış hali ve tüm aksesuarlarıyla birlikte, Kargo ile göndermenizi rica ederiz. 

-İadenizi gönderdikten sonra, gerekli olması halinde sizden gönderi kodunuz talep edilebilir. Sorun yaşamamanız adına, gönderi kodunuzu lütfen saklayınız.

 

İade bedeli, ürünlerin iş yerimize ulaştığı andan itibaren, iade şartlarına uygunluğu kontrol edildikten sonra, kredi kartınıza veya belirtilen hesap/IBAN numaranıza 5 iş günü içerisinde aktarılmaktadır. Bankanıza bağlı olarak iadenizi kredi kartınızda görmeniz, birkaç gün sürebilir. İade işlemlerinizde sadece ürün bedeli iade edilir. Satış tutarında belirtilen kargo ücreti ve/veya kapıda ödeme ücreti iade edilmez.

 

İade etme süresi kaç gündür ?

Mesafeli sözleşmelere dair yönetmeliğe göre Sebep Göstermeden Cayma süresi kanunen 14 gün olup, bu süre içerisinde aldığınız ürünü iade edebilirsiniz. 

 

İadede kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?

 

İade talebiyle iyigiyin.com’a gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları firmamıza aittir.Kargo ile “Karşı Ödemeli” olarak gönderebilirsiniz.

Ürün Değişimini Nasıl Yaparım?

Değişim yapmak istediğiniz takdirde göndereceğiniz ürün bize ulaştıktan sonra , yeni almak istediğiniz ürün tarafınıza gönderilecek.Aynı tutarlı bir ürün ile değişim yapmak isterseniz, aldığınız ürünü iade edip, yeni almak istediğiniz ürünü İyigiyin’e bildirmeniz yeterlidir.Değişim hakkı her bir sipariş için bir defadır.(Fiyat farkı oluşan durumlarda ücret iadesi veya ek ücret talep edilecektir.)

Değişim veya iade için ürün gönderimleri yalnızca Kargo ile sözleşmemiz üzerinden kargo ücreti ödemeden gönderilebilir. Sözleşme dışında veya başka kargo firmaları ile gönderim yapıldığı durumlarda paketler firmamız tarafından teslim alınmayacak, kargo firması paketi tüm kargo masraflarını göndericiye fatura ederek geri gönderecektir. Farklı unvanlar ile sözleşmemiz dışında gönderilecek paketler ve doğacak masraflar firmamız sorumluluğunda değildir.

 

Siparişimi nasıl iptal edebilirim?

İlk olarak siparişinizi ana sayfanızda yer alan “Hesabım” sekmesinden kontrol etmelisiniz. Eğer siparişiniz “Tamamlandı” statüsünde değilse talebinizi web sitemizde bulunan iletişim bilgilerinden bize ulaşarak iletebilirsiniz.

Değişim olarak aldığım ürünü yeniden değişim olarak gönderebilir miyim?

Değişim yaptığınız ürünün yeniden değişimini sağlayabilirsiniz. Ancak ilk değişimden sonraki iade ve değişimlerde kargo ücretleri müşterimize aittir. 

X